IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAТУРИСТИЧНИЙ ПІДЙОМ. ПЕРШИЙ ДІЛОВИЙ ВІЗИТ ГОТЕЛЬЄРІВ ЯРЕМЧАНЩИНИ ДО АВСТРІЇ

На початку листопада делегація яремчанських готельєрів повернулась із першого бізнес-туру до Австрійських Альп. Ініціатором поїздки виступили  ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» та “Асоціація готельєрів Яремчанщини”, а Івано-Франківська торгово-промислова палата підтримала цю ідею та допомогла з її втіленням в життя. Про саму поїздку, враження від неї та висновки говоримо з головою правління ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» Андрієм Дзвінчуком.

Зрубати не можна заборонити

Про електронний облік лісу  і нові правила продажу деревини на аукціонах , як борються з незаконною рубкою лісу -  розповідає директор Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан ОСТАШУК.

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

«LA TOUR»: ДАВАЙТЕ ПОДОРОЖУВАТИ РАЗОМ!

«Наш світ на стільки великий, прекрасний, різноманітний і цікавий, що було би злочином сидіти вдома і не бачити всієї його цінності та краси. Потрібно відчувати подих пустель чи бриз океанів, милуватися краєвидами з вершин гір або з висоти польоту повітряних куль, пірнати з аквалангом, вивчати стародавні розвалини, куштувати страви всіх кухонь світу і просто божеволіти від щастя що ти живеш і подорожуєш!» - у цих словах стиль життя директора «Туристичної компанії «LATOUR» - Людмили Дубей.

IT-ринок області

Наталя МУХІТДІНОВА, керівник департаменту компанії Eleks, про розвиток та проблеми ІТ-галузі Івано-Франківської області.

IT-ринок області

Захід  в основному на ІТ-карті України представлений Львовом. Там зосереджені основні гравці в галузі, є понад 15 тис. працівників галузі, потужний кластер і певний набір спеціальних фахових заходів, наприклад, величезна конференція ІТ-Арена. Безумовно, що і міжнародний аеропорт робить погоду: замовникам значно зручніше приїздити до Львова.

В Івано-Франківську ІТ-сектор має дещо інший вигляд. Очевидно, що він менший. У нас у галузі працює до 2 тис. працівників,  а наші ВУЗи видають приблизно 300 випускників щороку, з яких близько 20-30 % йдуть працювати за фахом в ІТ-компанії. Справа не тільки в тому, що їм бракує підготовки, а й у тім, що програмістом можна працювати виключно за бажанням. Якщо хочеться просто мати велику заробітню плату, то цього бажання мало, щоб бути високооплачуваним фахівцем.

Конкуренція

У Франківську є понад 30 ІТ-компаній різного калібру, 9 найпотужніших  з них об’єдналися у кластер, до якого на даний момент входять 12 компаній Івано-Франківська та 3 з м. Коломиї. Як на мене, то це найкращий спосіб боротьби з недобросовісною конкуренцією. Ми співпрацюємо у різних напрямках, кластер корисний і для міста через залучення до міських інфраструктурних рішень, через освітні проекти.

Працівники

Зараз, у 2017 році, можна говорити про кадровий голод на ринку праці, але щодо кваліфікованих фахівців. Вдалося зменшити тенденцію щодо «втечі мізків за кордон» і певним чином наситити ринок праці початківцями. Очевидно, що за декілька років можна буде нівелювати наслідки демографічної кризи в 90-х роках, і то природним плином часу.

Історія Eleks

Щодо «ЕЛЕКСУ», то це одна з найстарших компаній в Україні. Їй понад 25 років. Івано-франківському офісу вже більше 11 років. У нас працює понад 100 працівників. Для мене дуже важливим моментом є те, що в компанії є працівники, які працюють з нами від самого початку.


ПОШУК ПО ДАТІ