IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

IT-ринок області

Наталя МУХІТДІНОВА, керівник департаменту компанії Eleks, про розвиток та проблеми ІТ-галузі Івано-Франківської області.

IT-ринок області

Захід  в основному на ІТ-карті України представлений Львовом. Там зосереджені основні гравці в галузі, є понад 15 тис. працівників галузі, потужний кластер і певний набір спеціальних фахових заходів, наприклад, величезна конференція ІТ-Арена. Безумовно, що і міжнародний аеропорт робить погоду: замовникам значно зручніше приїздити до Львова.

В Івано-Франківську ІТ-сектор має дещо інший вигляд. Очевидно, що він менший. У нас у галузі працює до 2 тис. працівників,  а наші ВУЗи видають приблизно 300 випускників щороку, з яких близько 20-30 % йдуть працювати за фахом в ІТ-компанії. Справа не тільки в тому, що їм бракує підготовки, а й у тім, що програмістом можна працювати виключно за бажанням. Якщо хочеться просто мати велику заробітню плату, то цього бажання мало, щоб бути високооплачуваним фахівцем.

Конкуренція

У Франківську є понад 30 ІТ-компаній різного калібру, 9 найпотужніших  з них об’єдналися у кластер, до якого на даний момент входять 12 компаній Івано-Франківська та 3 з м. Коломиї. Як на мене, то це найкращий спосіб боротьби з недобросовісною конкуренцією. Ми співпрацюємо у різних напрямках, кластер корисний і для міста через залучення до міських інфраструктурних рішень, через освітні проекти.

Працівники

Зараз, у 2017 році, можна говорити про кадровий голод на ринку праці, але щодо кваліфікованих фахівців. Вдалося зменшити тенденцію щодо «втечі мізків за кордон» і певним чином наситити ринок праці початківцями. Очевидно, що за декілька років можна буде нівелювати наслідки демографічної кризи в 90-х роках, і то природним плином часу.

Історія Eleks

Щодо «ЕЛЕКСУ», то це одна з найстарших компаній в Україні. Їй понад 25 років. Івано-франківському офісу вже більше 11 років. У нас працює понад 100 працівників. Для мене дуже важливим моментом є те, що в компанії є працівники, які працюють з нами від самого початку.
ПОШУК ПО ДАТІ